Najlepsze paski wybielające zęby – nasz wybór jest oczywisty

 

Najlepsze paski wybielające zęby

Wybielanie zębów w profesjonalnym gabinecie dentystycznym kosztuje sporo. Choć laser przynosi świetne efekty, nie każdy może pozwolić sobie na wydanie kilku tysięcy złotych na serię zabiegów. Także metody nakładkowe są dość kosztowne, a przy tym czasochłonne. Z kolei domowe metody na wybielanie niewiele pomagają, niszcząc przy tym szkliwo. Na szczęście coraz częściej na rynku pojawiają się produkty wybielające, które pozwalają osiągnąć bardzo dobre efekty za niewygórowaną cenę. To między innymi paski wybielające zęby. Które z nich warto kupić i jak je stosować, by osiągnąć spodziewany efekt wybielenia?
Nawigacja:

Wybór najlepszych pasków wybielających zęby

Żółknienie zębów to nieunikniony problem, związany w głównym stopniu z naszą codzienną dietą. Współczesny świat medycyny oferuje jednak szeroki zakres rozwiązań na żółte zęby. Jednym z nich są właśnie paski wybielające. Stosując dobre paski wybielające, można osiągnąć rozjaśnienie odcienia szkliwa aż o dwa lub trzy tony. Efekt nie jest oczywiście “dany na zawsze”. Utrzyma się przez kilka miesięcy pod warunkiem stosowania białej diety (z ograniczeniem produktów barwiących, zwłaszcza kawy, herbaty i czerwonego wina) i skrupulatnej higieny jamy ustnej.

Najpopularniejsze paski wybielające do zębów

Paski wybielające do zębów zapewniają też dość szybie efekty. Rozjaśnienie szkliwa można dostrzec już po kilku dniach regularnego stosowania. Ich działanie jest oparte na zastosowaniu specjalnego żelu ze związkiem chemicznym rozpuszczającym przebarwienia i rozbijającym osad nazębny. Dla optymalnego i niezmiennego efektu najlepiej jest stosować czternastodniową “kurację wybielającą” paskami co trzy miesiące. A o czym należy pamiętać, stosując tę metodę wybielania? Trudno jest wskazać spośród wszystkich dostępnych na rynku produktów najlepsze paski wybielające.

  • Crest 3D Whitestrips

To jeden z najpopularniejszych producentów pasków wybielających, sprawdzony przez wielu klientów. Producent obiecuje widoczne efekty już po 5 dniach kuracji.

  • Hello White

To produkt dostępny w gabinetach stomatologicznych, który obiecuje znaczne wybielenie zębów utrzymujące się aż do 12 miesięcy. Pełna kuracja to 14 dni, a paski sprawdzają się szczególnie u osób borykających się z przebarwieniami od kawy czy herbaty.

Jak stosować paski wybielające?

Aby paski wybielające miały najskuteczniejsze działanie, trzeba pamiętać o kilku zasadach podczas ich stosowania.

  1. Przed nałożeniem pasków należy dokładnie umyć zęby z użyciem szczoteczki, pasty, nitek do przestrzeni międzyzębowych.
  2. Większość pasków należy nakładać na zęby raz dziennie na pół godziny. Skracanie tego czasu może sprawić, że efekty będą mniej widoczne, a wydłużanie – doprowadzić do podrażnień dziąseł.
  3. Paski należy przykładać stroną z żelem do zębów i dokładnie dociskać, żeby nie spowodować wybielenia jedynie ich przodów. Żel wchodzi w reakcję ze śliną, dzięki czemu pozwala wybielić także przestrzenie pomiędzy zębami.
  4. Podczas stosowania pasków warto ograniczyć picie kawy, czarnej herbaty i czerwonego wina, które silnie przebarwiają szkliwo.
  5. Gdy paski znajdują się na zębach, nie należy pić ani jeść.
  6. Paski stosuje się jednorazowo.

Paski wybielające – cena

Koszt pasków wybielających zębów różni się w zależności od producenta. Zwykle jest to jednak około stu złotych, co stanowi korzystną cenę za tak zadowalający efekt. Warto zainwestować w paski wybielające zęby dobrej jakości, które nie podrażnią dziąseł i skutecznie rozjaśnią zęby. W wyborze odpowiednich z pewnością pomoże stomatolog.

Źródła:
  1. Wybielanie zębów, Leopold Wagner, Med Tour Press International. Wydaw. Medyczne, 2003, ISBN: 8387717207, 9788387717209
  2. Stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecieca, ortodoncja, periodontologia, protetyka. Seria Master Dentistry, Peter Heasman, Elsevier Urban & Partner, 2011, ISBN: 8376092340, 9788376092348

Dodaj komentarz