Wybielanie nakładkowe – co musisz o nim wiedzieć

 

Wybielanie nakładkowe

Współczesna stomatologia, tak jak wszystkie inne gałęzie medycyny, proponuje pacjentom bardzo szeroki zakres różnorodnych usług. Dzięki zaawansowanemu postępowi technologicznemu, jakiego świadkami jesteśmy na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, asortyment świadczeń oferowanych w gabinetach stomatologicznych bardzo się poszerzył między innymi o nakładki na zęby do wybielania.

Nawigacja:

Jaki jest sens wybielania nakładkowego zębów?

Posiadanie białych zębów, które bez obaw można odsłaniać podczas szerokiego uśmiechu to marzenie wielu z nas. Takie zęby nie tylko są oznaką zdrowia, ale i dodają nam pewności siebie. Na szczęście dziś są one w zasięgu każdego z nas. Wszystko to dzięki nowoczesnym produktom, jakim są nakładki wybielające na zęby. To zupełnie innowacyjne rozwiązanie pozwalające na skuteczne pozbycie się wszelkiego rodzaju przebarwień, jakie wraz z upływem lat pojawiają się na naszych zębach. Każdy chciałby olśniewać uśmiechem i śmiać się bez obaw, a także pozbyć się wszelkiego rodzaju kompleksów związanych z kolorem zębów. Wybielanie nakładkowe zyskuje na popularności, ponieważ jest nie tylko skuteczne, ale i bardzo łatwe do przeprowadzenia.

Jak działa wybielanie zębów nakładkowe?

Wybielanie zębów dzięki zastosowaniu specjalnych nakładek to rozwiązanie, które stosowane jest we współpracy ze stomatologiem. Takich nakładek nie kupuje się w drogerii ani nawet w aptece, ale otrzymuje się je w gabinecie stomatologicznym – są one tworzone specjalnie dla konkretnego pacjenta, tak aby idealne przylegały one do jego zębów. Jeżeli interesują nas nowoczesne nakładki na zęby wybielające, musimy udać się do stomatologia. W czasie wizyty lekarz nie tylko zapozna nas z działaniem wybranego produktu wybielającego, ale i stworzy specjalnie dla nas specjalne nakładki. Proces wybielania jest nieco długotrwały i polega na zakładaniu na zęby nakładek wypełnionych żelem wybielającym.


Na ile wystarcza nakładkowe wybielanie zębów?

Wybielanie zębów tą metodą jest bardzo skuteczne. Niektórych odstrasza nieco długi proces wybielania (nakładki wybielające zęby powinno się nosić kilka tygodni), ale warto poczekać, bo efekty są oszołamiające. Jeżeli chodzi o wybielanie zębów nakładki pozwalają na cieszenie się doskonałymi rezultatami nawet przez kilka lat, o ile oczywiście Wybielanie nakładkowe zostało przeprowadzone w sposób w pełni profesjonalny, a po jego zakończeniu stosujemy się do wszystkich wytycznych naszego stomatologa. Należy pamiętać o regularnym i dokładnym czyszczeniu zębów po każdym posiłku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że częste picie kawy, mocnej czarnej herbaty czy też czerwonego wina sprawiają, że zęby szybciej szarzeją i pojawiają się mniejsze lub większe przebarwienia.

Dla kogo nadaje się wybielanie zębów nakładkowe?

Wszelkiego rodzaju procesy związane z wybielaniem zębów zawsze poprzedzane są konsultacją stomatologiczną. Żel stosowany przy procesie jakim jest wybielanie zębów nakładkowe wykazuje bardzo silne działanie. Właśnie dlatego trzeba upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań, takich jak ubytki czy też kamień nazębny. Tego rodzaju rozwiązanie nie jest także przeznaczone dla dzieci, kobiet w ciąży czy też osób o bardzo wrażliwych zębach.

Źródła:
  1. The Ultimate Guide to Teeth Whitening, Joan Cobb, Lulu Press, Inc, 2015, ISBN: 1329672674, 9781329672673
  2. Stomatologia: wskazówki specjalisty, opis przypadku, ekspert radzi,  Jerzy Krupiński, Medical Tribune Polska, 2013, ISBN: 8362597968, 9788362597963

Dodaj komentarz